Ένα θρίλερ με 6 γκολ, ένα υπέροχο ματς για τον ουδέτερο θεατή. Το Μάντσεστερ Σίτι Τότεναμ 3-3 για την 14η αγωνιστική της Premier League άξιζε κάθε λεπτό. Οι Πολίτες πάντως δεν συμμερίζονται τον ενθουσιασμό μας…

Τα έχουν με τον διαιτητή της συνάντησης, Σάιμον Χούπερ. Επειδή στις καθυστερήσεις έκοψε αντεπίθεση της Σίτι, την ώρα που ο Τζακ Γκρίλις έβγαινε μόνος του μπρος στην αντίπαλη εστία, μην αφήνοντας πλεονέκτημα σε φάουλ που είχε γίνει αμέσως νωρίτερα στον Έρλινγκ Χάαλαντ.

Η φωτογραφία αυτή από τις διαμαρτυρίες του Νορβηγού μπόμπερ στο ρέφερι, τα λέει όλα:

Μάντσεστερ Σίτι

Δείτε και την επίμαχη φάση που εξόργισε τους ανθρώπους της Μάντσεστερ Σίτι:

Την ώρα εκείνη, ο Πεπ Γκουαρντιόλα μάλλον ακόμα… πονούσε από την πτώση που είχε στο γκολ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ, του Ντέγιαν Κουλουσέφσκι, στο 90’. Η τούμπα του, κάτι μας λέει, θα γίνει meme από τα ιντερνετικά «τσακάλια» εκεί έξω.

«Δεν θέλω να κατακρίνω τους διαιτητές. Μερικές φορές στη γραμμή χάνω το μυαλό μου, αλλά εδώ δεν μου αρέσει να σχολιάζω. Δεν ήρθαμε ισόπαλοι γι’ αυτό», είπε μετά, εμφανώς σκασμένος…